IP-COM F1106P-4-63W 6-Port 10/100Mbps Desktop Switch with 4-Port PoE Switch
 เพิ่มเมื่อ: 2024-10-25 19:07:30.0
 แก้ไขล่าสุด: 2024-10-26 13:11:42.0
 อีเมลล์: krieng.nt@gmail.com
รายละเอียด:
  IP-COM F1106P-4-63W
- Compliant with IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x and IEEE802.3af/at standards
- 4*10/100 Mbps Base-TX RJ45 ports for data transmission and power supply
- 2*10/100 Mbps Base-TX RJ45 ports for data transmission
- 1 K MAC address table and MAC address auto-learning
- IEEE 802.3x-compliant full-duplex flow control and half-duplex backpressure flow control
- 1.2 Gbps backplane bandwidth
- Maximum power consumption of a single port:30W
- Maximum power consumption of the switch: 58W
- Supports extend mode and QoS function
- Supports desktop and wall-mounting, plug and play
Standard&Protocol : IEEE 802.3/IEEE 802.3u/IEEE 802.3x/IEEE 802.3af/IEEE 802.3at
Indicator :
6 * Link/Ack LED indicators
1 * Power LED indicator
Interface :
4 * 10/100 Mbps Base-TX RJ45 ports (Data/Power)
2 * 10/100 Mbps Base-TX RJ45 ports (Data)
Port Lightning Protection : 6KV for uplink port
Store and forward : Yes
Exchange Capacity : 1.2 Gbps
Packet forwarding rate : 1.34Mpps
MAC Address Table : 1K
PoE supply management : Port 1-4 support IEEE802.3at/af PoE standard
PoE through pin : 1 2 4 5 +;3 6 7 8 -
Voltage input range : AC: 100-240V~50/60Hz DC: 51V 1.25A
Dimensions ( W x D x H ) : 100*100*26mm
Power Consumption : In full configuration: 63W
PoE Max Power Supply: 58W