D-LINK DGS-1210-28P/ME 28-Port Gigabit PoE Metro Ethernet Switch
 เพิ่มเมื่อ: 2023-08-17 13:55:34.0
 เบอร์โทรติดต่อ: 062-5193997 , 02-4582949
 อีเมลล์: krieng.nt@gmail.com
รายละเอียด:
DGS-1210-28P/ME 28-Port Gigabit PoE Metro Ethernet Switch
  •  24 x 10/100/1000BASE-T PoE ports
  •  4 x SFP ports
  •  Supports 802.3at Power over Ethernet
  •  Comprehensive Layer 2 features including Link Aggregation, Port-based Q-in-Q, and VLAN trunking
  •  Embedded 6 kV surge protection, sub-50 ms recovery ERPS, and Dying Gasp provide optimal reliability
Specifications
  • 1000Base-T PoE Interface    24
  • 1000M SFP Interface    4
  • Console Port    Yes
  • 10/100/1000BASE-T PoE ports    24
  • SFP ports    4
  • Switch Capacity    56 Gbps
  • Max. Packet Forwarding Rate    41.7 Mpps
  • Store & Forwarding Forwading    Yes
  • Dimension    440mm x 210 mm x 44mm
  • Storage Temperature    -20-70°C
  • Weight    3.34 kg
  • Operation Temperature    -5 - 50°C
  • Operation Humidity    0% - 95% RH
  • Storage Humidity    0% ~ 95% RH
  • Operating Altitude    1500 meters
  • Maximum Power Consumption    251.5 W (PoE on)<br>28.7 W (PoE off)
  • Standby Power Consumption    18.4 W/100V, 16.1 W/240V
  • Maximum Heat Dissipation    857.98 BTU/hr
  • MTBF    331,699 hours
  • Power Input    100-240 VAC
  • CPU Speed    400MHz
  • DRAM Size    256MB
  • Flash Memory Size    32MB
  • Packet Buffer Size    1.5MB
  • FAN    Yes
  • Comply with RoHS 6    Yes
  • Energy Efficiency Ethernet (EEE)    Yes
  • Power Saving By Link Status    Yes
  • Power Saving By LED Shut-Off    Yes
  • Power Saving By Port Shut-Off    Yes
  • Power Saving By System Hibernation    Yes
  • Time-based PoE    Yes
  • MAC Address Table Size    16K
  • Maximum PoE Budget    193W
  • PoE Budget    193 W