CISCO CBS110-24PP-EU Unmanaged 24-port GE, Partial PoE, 2x1G SFP Shared
 เพิ่มเมื่อ: 2023-07-20 13:44:55.0
 เบอร์โทรติดต่อ: 062-5193997 , 02-4582949
 อีเมลล์: krieng.nt@gmail.com
รายละเอียด:
CBS110-24PP-EU - 24 Ports 10/100/1000 Mbps +2 SFP Port Unmanaged Rack mount Gigabit Switch
ประเภทอุปกรณ์
Format & Standards
- Format : Rack mount
- Network Management Type : Unmanaged
Performance
- Capacity in millions of packets per second (mpps) (64-byte packets) : 35.7 mpps
- Switching capacity in gigabits per second (Gbps) : 48 Gbps
Ports & Interface
- Primary Ports : 24 x RJ45
- Primary Port Speed : 10/100/1000Mbps
- 2 SFP (combo with 2 Gigabit Ethernet)
Data Transmission
- Head-of-line (HOL) blocking HOL blocking prevention
- MAC Address Table : 8K
- Jumbo Frames : 9216 bytes
- Loop detection : Helps discover loops in the network to avoid broadcast storms
- Cable diagnostics : Quickly identify and troubleshoot network cable faults and/or shorts
- Media-dependent interface : Automatic Media Dependent Interface (MDI) and MDI crossover (MDI-X)
Operation Systems
- Flash : 8 MB for CBS110-24T, CBS110-24PP
- CPU : 400 MHz ARM for CBS110-16T, CBS110-16PP, CBS110-24T, CBS110-24PP
- CPU memory : 64 MB for CBS110-24T, CBS110-24PP
Power over Ethernet (PoE) 802.3af
- Power dedicated to PoE : 100W
- Number of ports that support PoE : 12
Power
- 110-240VAC, 50-60 Hz, internal, universal
Details
- Buffer Memory : 2 Mbit
- Power System power consumption: 110V=17.21W , 220V=17.29W
- Power consumption (with PoE) : 110V=135.67W , 220V=133.82W
Dimensions & Weight
- Dimensions : 440 x 203 x 44 mm (17.32 x 7.97 x 1.73 in)